FM200 Gazlı Söndürme Sistemi

FM 200 ® elektriksel iletkenliği olmayan, temiz, renksiz, çevre dostu ve insanlar için zararsız bir yangın söndürme maddesidir.

FM 200 ® elektriksel iletkenliği olmayan, temiz, renksiz, çevre dostu ve insanlar için zararsız bir yangın söndürme maddesidir. FM 200, geride herhangi bir kalıntı bırakmadan, öncelikle ısıyı emerek, alevin sönmesini sağlayan, ve böylece yangından sonraki hasarı, kayıpları ve çalışan sistemin zaman kaybını en aza indiren, dünya çapında kabul ve saygı gören bir sistemdir.

Fm 200 gazlı söndürme sistemleri aşağıda belirtilen bileşenlerden oluşur:
1. FM 200 Depolama –  FM 200 gazının kimyasal maddesi özel bir tüp veya birkaç tüp dizisi içerisinde muhafaza edilir. Bu tüpler özel montaj elemanları ile sabitlenerek güvence altına alınır.
2. FM 200 Dağıtım Elemanları – FM 200 gazı, koruma altında olan mekana döşenmiş olan uygun deşarj nozulları ve hidrolik hesapları yapılmış borulama sistemi ile dağıtılır.
3. Diğer Bileşenler - FM 200 sisteminin kurulumunu, bağlantı parçaları, manometre, basınç kontrol anahtarı, solenoid  ve manuel valf mekanizması, havalandırma kontrolü çek valf ve diğer bazı malzemeler tamamlar.
4. Kontrol Paneli – Kontrol Paneli, elektrikli aktüatör, detektörler, uyarı cihazları, tüplerin basıncını ve herhangi bir manuel bırakma ve iptal durumunu izler. Tüm elektrik veya elektronik cihazların kontrol paneline bağlanması gerekir.
5. Erken Uyarı Algılama ve Alarm Cihazları - Erken uyarı algılama cihazları manuel bırakma ve iptal durumu ile birlikte sistem verimliliğini en üst düzeye çıkarırken, sesli ve görsel alarm cihazları personelin uyarılmasını sağlar.

 

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemlerinin Kullanım Alanları

  • Bilgi işlem odaları için fm 200 sistemleri
  • Arşiv odaları için fm 200 gazlı söndürme sistemleri
  • Müzeler için fm 200 gazlı söndürme
  • Sanat galerileri
  • İlaç ve sağlık tesisleri
  • Telekomünikasyon tesisleri
  • Santral odaları için fm 200
  • Elektrik kontrol pano odaları için fm200 sistemleri
  • Laboratuvarlar için fm 200 gazlısöndürme

Fm 200 gazlı söndürme sistemleri bakımı

Mekanlarınızda kurulmuş olan fm200 gazlı söndürme sistemlerinin uzun yıllar verimli bir şekilde ve aksamada çalışabilmesi için, kontrata bağlı periyodik bakım hizmeti vermekteyiz. Fm 200 gazlı söndürme sistemleri bakım hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Fm 200 gazlı söndürme sistemleri fiyatı

Fm 200 gazlı söndürme sistemleri fiyatı ve fm 200 gazlı söndürme sistemleri teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için lğtfen bizimle iletişime geçiniz.